ZESPÓŁ
Salon masażu Monoi

Maryla Turczynowicz


Medycyną alternatywą zainteresowałam się w 1980 roku kiedy zrozumiałam, że medycyna akademicka nie zawsze potrafi udzielić nam odpowiedzi, gdy są one najbardziej potrzebne. Poprzez różne doświadczenia, które pozwoliły mi otworzyć się na inne sposoby postrzegania świata, natrafiłam w końcu na punkt zwrotny w moim życiu, jakim było zetknięcie się z medycyną chińską. Uczestnicząc w szkoleniach i kursach z tej dziedziny zdobyłam wiedzę o akupresurze, akupunkturze, zasadach działania ludzkiego zegara biologicznego, zasadach dobrego odżywiania oraz diagnozowaniu chorób na podstawie wyglądu człowieka (Towarzystwo Psychotroniczne w Warszawie).

Dyplomy

Będąc z natury człowiekiem racjonalnym od początku starałam się konfrontować pozyskiwaną wiedzę z ustaleniami medycyny konwencjonalnej. W tej kwestii niezwykle pomocni okazywali się moi przyjaciele – lekarze, którzy cierpliwie odpowiadali na wszystkie moje pytania i chętnie dzielili się ze mną swoją wiedzą. Uzyskiwane od nich informacje uzupełniałam lekturą najnowszych publikacji medycznych. Dzięki mojej wytrwałości oraz pomocy przyjaciół udało mi się połączyć olbrzymi dorobek medycyny chińskiej z najnowszymi ustaleniami medycyny zachodniej, co staram się wykorzystywać by nieść pomoc nie tylko moim najbliższym, ale wszystkim tym, których zawiodła medycyna konwencjonalna.

Podczas moich poszukiwań wielokrotnie natrafiłam na wzmianki o tym jak bardzo ważnym elementem terapii może być dobrze wykonany masaż. Podążając tym tropem, w 1992 roku, zapisałam się na pierwszy w Polsce kurs masażu polinezyjskiego Ma-uri, który prowadzony był przez guru w tej dziedzinie – Hemi Foxa (Ma-uri Institute Center for Polynesian Healing w Warszawie). Kurs ten, poza gruntownym omówieniem samej techniki masażu, połączony był również z wykładami o anatomii człowieka oraz praktycznym zastosowaniem masażu w leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Pragnąc dalej rozwijać się w tym kierunki w 1994 roku ukończyłam kurs nauczyciela masażu polinezyjskiego (Huna International Center for Polynesian Healing w Warszawie).

Równocześnie ze zgłębianiem tajników masażu polinezyjskiego rozpoczęłam w 1992 własną praktykę masażystki. Pierwotnie wykonywany przeze mnie masaż był raczej masażem polinezyjskim jednak z czasem, wraz ze zbieranym przeze mnie doświadczeniem i wiedzą o medycynie wschodniej i zachodniej, moja technika znacznie ewoluowała. Obecnie mój autorski masaż – MONOI łączy w sobie różne techniki w tym masażu polinezyjskiego, klasycznego oraz shiatsu.

Przez lata zaobserwowałam, że poza ogólną poprawą funkcjonowania na poziomie fizycznym mój masaż usprawnia również sferę psychiczną moich pacjentów przez co są oni spokojniejsi, bardziej zrelaksowani, lepiej sypiają i pracują bardziej efektywnie.

Ogromną zaletą praktykowanej przeze mnie metody masażu jest to, że pozwala ona na wyprostowanie kręgosłupa bez nadmiernej ingerencji, o czym świadczą historie moich pacjentów wśród których wielu cierpiało na liczne (nawet osiem!) przepukliny kręgosłupa, które udało mi się całkowicie wyleczyć. Mój masaż jest również skuteczną metodą na inne poważne problemy takie jak rwa kulszowa czy kręcz karku.

W swojej wieloletniej praktyce z powodzeniem prowadziłam pacjentów z różnymi schorzeniami takimi jak zaawansowany reumatyzm, marskość wątroby, kamica nerkowa, torbiele na nerkach i jajnikach oraz niewydolność serca.

Z sukcesem prowadzę też kobiety w ciąży. Wszystkie moje pacjentki dzięki regularnym masażom mogły cieszyć się aktywnym życiem w trakcie całej ciąży. Żadna z nich nie miała komplikacji i wszystkie miały bardzo dobrą ocenę medyczną, przynosząc na świat zdrowe i silne potomstwo.

Ważną grupę moich pacjentów stanowią także sportowcy wysoko ceniący oferowany przeze mnie masaż, który przywraca do prawidłowego funkcjonowania ich naderwane ścięgna, przemieszczone stawy oraz zerwane wiązadła.

Dzięki wielu latom spędzonym na samodoskonaleniu oraz zdobywaniu doświadczenia mam szerokie grono wdzięcznych pacjentów, z których wielu stało się moimi przyjaciółmi. Niektórzy, gdziekolwiek bym nie była, przychodzą do mnie już od ponad 20 lat.

Prywatnie jestem matką czwórki dorosłych dzieci, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Jeden z moich synów, od dziecka obserwujący mnie przy pracy, przejął po mnie pasję do masażu i teraz aktywnie wspiera mnie w praktyce.

Michał Turczynowicz


Wychowałem się w domu, w którym masaż był nieodłączną częścią życia codziennego i od najmłodszych lat uczyłem się o prozdrowotnych właściwościach masażu (sam wielokrotnie doświadczałem ich na własnym ciele). Wybór zawodu masażysty był więc dla mnie oczywistością.

Dyplomy

Chociaż moja życiowa ścieżka była kręta, to w 2008 „na poważnie” zacząłem uczyć się od mojej mamy praktycznej strony masażu oraz głębiej wdrażać się w olbrzymią teorię która za tym stoi.

Od 2010 roku wspieram moją mamę w jej praktyce zastępując ją jako masażysta. W 2011 roku ukończyłem pełnowymiarowy kurs masażu (160 godzin), po którym pracowałem w Anglii i Włoszech, nie raz zdobywając pochwały i wyróżnienia za indywidualne podejście do pacjentów, którzy szczególnie chwalili sobie autorską technikę masażu, którą wyniosłem z rodzinnego domu. 

W międzyczasie podjąłem się studiów psychologicznych pragnąc w przyszłości pomagać ludziom jako psycholog sportu. Wybór tej specjalizacji był dla mnie naturalny, gdyż od zawsze interesowałem się szeroko pojętym sportem (głównie żeglarstwem, zgodnie z rodzinną tradycją, bieganiem, piłką nożną itd.) jak i wszelką inna aktywnością fizyczną.

Chociaż pokora podpowiada mi, że jeszcze wiele lat praktyki przede mną, to wiem że moje umiejętności oraz wiedza zdobywane od 7 roku życia w trakcie obserwacji mojej mamy przy pracy są moim niewątpliwym atutem.

W naszym rodzinnym salonie zajmuję się masażem MONOI, masażem pleców, masażem sportowym oraz masażem klasycznym. Podczas kursu masażu przyswoiłem wiele innych metod i technik, które staram się dopasować do indywidualnych potrzeb moich pacjentów.

Natalia Lipecka


Studiowałam arteterapię na Warszawskim APSIe. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując u przedszkolu integracyjnym Marii Montessori „Zielony latawiec”, gdzie byłam terapeutą cieniem zarówno w grupie maluszków jak i starszych dzieci.

Dyplomy

Od 3 lat jestem zawodowo związana z Akademią Mindfulness gdzie czynnie pogłębiam swoją praktykę uważności odbywając kursy:

  • MBSR
  • Mindfulness dla nauczycieli (zgodny z programem Mindfulness In Schools Project dot.b fundamenty)
  • MBCT
  • szkolenie certyfikujące programu AMdM (Odkrywanie Praktyki Uważności cz.I)

Rownież od 3 lat prowadzę grupę dziecięcą podczas Wakacji z Uważnością w Sopatowcu. Jestem również związana z DOMEM ROZWOJU gdzie prowadzę Uważność dla dzieci a także sensoplastykę dla maluszków. Te doświadczenia - połączenie pracy z najmłodszymi oraz praktyka uważności skierowały moje zawodowe tory na drogę masażu, gdyż jestem zwolenniczką holistycznego podejścia zarówno do codziennego życia- poprzez relacje- po właśnie zdrowie fizyczne. Od 2 lat jestem certyfikowanym instruktorem masażu Shantala dla niemowląt a także
masażystą techniki z zakresu lekkiej bioenergetyki: Dotyku motyla.
Ukończyłam także kurs terapii taktylnej dzieci i młodzieży oraz szkolenie z
zakresu terapii tańcem i ruchem (co również od lat jest moją pasją: czynnie
praktykuję GAGA, byłam również na półrocznym kursie R. Labana) oraz
Original Play (w trakcie certyfikacji). Kocham rozwijać się i zgłębiać
różne techniki, dzięki którym mogę pomagać innym.

Kontakt
Salon masażu Monoi
Warszawa-Ursynów

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 15/36 
02-797 Warszawa