Jeśli spróbujemy znaleźć w Internecie informacje na temat tego, czym jest masaż, to odeśle on nas do regułki, wedle której to zabieg fizjoterapeutyczny, polegający na wykonywaniu określonych ruchów, prowadzących do sprężystego odkształcania tkanek z odpowiednią siłą, tempem i w określonym kierunku. Niby to wszystko prawda, ale co nam mówi taka sucha definicja?

Odpowiemy Wam: nic. Przede wszystkim dlatego, że skupia się ona na fizycznej stronie masażu, całkowicie ignorując jego wpływ na psychikę człowieka. A kontakt z drugą osobą, zwłaszcza podczas dobrze prowadzonego masażu, ma właściwości nie tylko lecznicze względem mięśni czy stawów, ale także relaksacyjne i uspokajające. Dzięki odpowiednio wykonanemu masażowi następuje specyficzna, chwilowa, ale też niezwykła więź między masażystą, a pacjentem, która w krótkim czasie potrafi doprowadzić do szeregu efektów psychofizycznych. Właśnie takie holistyczne podejście do kwestii masażu sprawia, że z roku na rok powiększa się grono zadowolonych Klientów naszego salonu masażu na ursynowskich Kabatach.

Ale żeby masaż, bez względu na to jakie ma przynieść efekty (lecznicze czy relaksacyjne), był skuteczny, trzeba się do niego odpowiednio wcześniej przygotować. Warto się na chwilę zatrzymać nad tym tematem, bo od dobrego przygotowania do masażu często zależy skala jego efektu.

Po pierwsze warto zadbać o wszystkie aktywności, które pozwolą się nam maksymalnie rozluźnić podczas masażu. W tym celu warto wcześniej zażyć gorącej kąpieli albo prysznica – nasze ciało będzie odświeżone (przez co lepiej zareaguje na bodźce dotykowe), a także lepiej wchłonie kosmetyki przeznaczone do masażu. A jeśli masaż dotyczy stóp – warto też przed nim zastosować peeling i pedicure. Warto też pamiętać o stronie mentalnej – aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw masażu warto zrezygnować tego dnia z kawy, która sztucznie nas pobudza oraz alkoholu, który dostarcza toksyn do organizmu. Nie warto również rozpoczynać masażu będąc przejedzonym – przed wizytą w salonie należy zjeść lekki posiłek – wystarczający na tyle, by przez najbliższy czas nie odczuwać głodu.

Warto również zawczasu zadbać o kilka spraw „technicznych”, które poprawia komfort korzystania z masażu. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy posiadaczami długich włosów, powinniśmy je spiąć – nie będą przeszkadzały w trakcie zabiegu. Polecamy również zadbać o bieliznę na zmianę – szczególnie, jeśli masażu stosowane są olejki, ponieważ mogą one pobrudzić nasze ubranie i powodować dyskomfort podczas powrotu do domu.

Na koniec warto wspomnieć, że nastawienie psychiczne przed zabiegiem ma również spore znaczenie. Chodzi zwłaszcza o konieczność odsłonięcia nagiego ciała. Należy jednak wiedzieć, że aktualnie nie masowane części ciała zawsze zostają zasłonięte, a strefy intymne są całkowicie poza obszarem zainteresowania masującego. Profesjonalny masażysta powinien ponadto zrobić wszystko, by Klient w każdym momencie zabiegu czuł się komfortowo i miał pewność, że ego prywatność nie jest w żadnym stopniu naruszana.

Kontakt
Salon masażu Monoi
Warszawa-Ursynów

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 15/36 
02-797 Warszawa